http://www.gdansk.witryna.info/
portret9mały b&w

 

Parę słów o mnie


Mam na imię Jacek, urodziłem się, mieszkam i pracuję w Gdańsku.

Mój pierwszy aparat otrzymałem w 1971r. od ojca. Była to dwuobiektywowa lustrzanka Start B. Potem przewijały się różne inne modele, głównie produkcji ZSRR i DDR. Fotografowałem na negatywach czarno białych i kolorowych. Była też fascynacja Polaroidem, ale w czasach ciężkiej komuny, kasety kupowane do niego w Pewexie, były ponad moje możliwości finansowe.
W latach 80-tych pracując w wybrzeżowej prasie, miałem możliwość podpatrywania i nauki przy boku świetnego i znanego fotoreportera Zbigniewa Kosycarza.
W obecnych czasach możliwości fotografii cyfrowej dały spore pole do popisu. Kiedyś siedziałem z ojcem w łazience przerobionej na ciemnię i w świetle czerwonej żarówki poznawałem tajniki obróbki i wywoływania zdjęć, dziś z jeszcze większą pasją korzystam z ciemni cyfrowej. Ale bardzo chętnie wyciągam i przeglądam stare pudełka po butach, w których przechowuję zdjęcia z mojego dzieciństwa i lat młodości.
Aparat mam zawsze przy sobie i przy każdej sposobności z niego korzystam. Staram się uwieczniać piękno Gdańska i okolic, z jego wszystkimi zaletami i wadami. Dokumentować wydarzenia i zmiany jakie w nim zachodzą, oraz miejsca których już niedługo zabraknie...

Jeśli spodobały się Wam moje zdjęcia, chcielibyście je wykorzystać, proszę o kontakt:Jestem członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Chętnie nawiążę współpracę, zrobię zdjęcia okolicznościowe, plenerowe, ślubne, chrzciny (posiadam zezwolenie Kurii na fotografowanie uroczystości liturgicznych) i inne uroczystości rodzinne. Naprawię i odrestauruję stare, uszkodzone fotografie rodzinne (próbka możliwości poniżej).

 

Zawiozę Was w ciekawe miejsca Trójmiasta, opowiem o nich i ich historii oraz zrobię pamiątkowe zdjęcia.
A może poprostu razem wybierzmy się na plener nad morze?

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii zdjęć.

www.fotogdansk.pl

11 przed11 po